Octombrie 22, 2017, 10:02:34
Mesaje noiMesaje noi

Pagini: [1]
Imprimă
Ajutor Subiect: CE TREBUIE STIUT  (Citit de 14265 ori)
Andrei
Global Moderator
Newbie

Vezi Profilul WWW Adresa de email
« : Februarie 11, 2010, 10:39:42 »

In momentul in care survine un deces la domiciliu singurul lucru pe care trebuie sa il faceti este sa sunati la o firma de pompe funebre competenta care se poate ocupa de tot.
Nu sunati la Salvare, Smurd, prieteni ,vecini, etc...
Ei nu pot sa va ajute cu nimic decat sa va deruteze.
Daca totusi ati sunat la Salvare, si din intamplare va suna cineva de la pompe funebre ar fi de preferat sa nu aceptati oferta lor pentru ca platiti mai mult .
Unele firme de pompe funebre mituiesc dispecerii de la salvare din banii dumneavoastra binenteles pentru ca cei de la dispecerat sa le furnizeze adresa si numarul dumneavoastra de tel.
Daca doriti sa colaborati cu o firma de pompe funebre ,faceti-o dumneavoastra
nu ii lasati pe cei care colaboreaza cu salvarea in mod dubios sa va faca sa platiti cat nu face.
« Ultima modificare: Aprilie 22, 2010, 08:04:46 de către Andrei » Memorat

largeanu
Newbie
*

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #1 : Februarie 11, 2010, 12:54:22 »

asa e am sunat la salvare sa le spun ca am un deces .
ei au zis (daaaaa osa trimitem pe cineva,binenteles ca daca au vazut ca e vorba de deces nu au mai trimis)nici nu am inchis bine si m-au sunat unii de la o firma de pompe funebre
sa imi zica ca ma ajuta ei fac ei tot,la  la la la,am zis ca nu am nevoie ,daca aveam nevoie sunam eu nu trebuia sa ma sune ei si am inchis .
nu a durat un minut si au sunat altii la astia le am inchis direct (STRESANTI)
MAFIE CE SA ZIC
oricum mai bine va alegeti dumneavoastra pe cineva decat sa acceptati pe orice dubios
Memorat
Andrei
Global Moderator
Newbie

Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #2 : Iunie 21, 2010, 10:32:41 »

Largeanu , din pacate asta se intampla ...dar...
Cu trecerea timpului romanul s-a desteaptat si nu mai accepta sa fie prostit.
Asta a facut bun si "CRIZA" -  ne-a facut sa deschidem ochii si sa vedem ce platim de fapt...
Memorat

Pagini: [1]
Imprimă

Schimbă forumul: